Co daje polimeryzacja podłóg?
Podłoga należy do najintensywniej używanych powierzchni w lokalu mieszkalnym, ale również w biurze, hali magazynowej oraz budynku użyteczności publicznej. Jest to również ten element wykończenia pomieszczenia, na który od wejścia zwraca się uwagę. Nic zatem dziwnego, że warto ją odpowiednio zabezpieczyć, by jak najdłużej zachować ja w dobrym stanie. Jednym ze sposobów ochrony podłogi przed zniszczeniem jest polimeryzacja. Na czym polega proces polimeryzacji i jakie ma zalety?
Etapy polimeryzacji podłóg
Polimeryzacja podłóg, zwana jest również akrylowaniem. To metoda zabezpieczania posadzek, polegająca na ich pokryciu specjalną warstwą ochronną. Odpowiednio wykonana usługa polimeryzacji może przedłużyć trwałość podłóg na lata. To proces, który składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności niezbędne jest dokładne usunięcie zabrudzeń oraz odtłuszczenie powierzchni. W następnym kroku na oczyszczoną podłogę nakłada się kilka warstw polimeru – ich ilość zależy od rodzaju podłogi i stopnia jej użytkowania. W celu utwardzenia termicznego nałożonych warstw podłogę należy spolerować. Tak zabezpieczoną podłogę należy poddawać regularnej konserwacji, używając specjalistycznych preparatów zawierających w składzie polimery oraz profesjonalnego sprzętu, który nie uszkodzi powierzchni.
Dlaczego warto stosować powłokę polimerową?
Powłoka polimerowa ma za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed zarysowaniami. Proces osłania powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz intensywnym użytkowaniem. Takie działanie przedłuża żywotność podłogi, a równocześnie poprawia jej wygląd. Polimeryzacja sprawia, że podłoga jest gładka i zyskuje połysk, co wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Ponadto podłoga zabezpieczona polimerem zyskuje właściwości antypoślizgowe, co jest istotne zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej. Warstwa ochronna sprawia, że podłoga jest bardziej odporna na zanieczyszczenia, a dodatkowo staje się całkowicie wodoodporna. Proces musi być jednak przeprowadzony profesjonalnie i z użyciem odpowiednich narzędzi.
Czytaj dalej: Czym się kierować przy wyborze firmy sprzątającej do biura?